Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Michniewicz: Nie planujemy rewolucji w składzie

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Po tym meczu możemy być zadowoleni z naszego sposobu gry. Wynik też jest istotny gdy gra się z takim klasowym zespołem jak Dynamo Kijów. Naszym celem było powtórzenie tego, co robiliśmy przez blisko dwa tygodnie na treningach w Dubaju. Chcemy, żeby to cały czas było kontynuowane, żeby zawodnicy robili to szybciej i dokładniej. Dziś kilka momentów w naszym wykonaniu było niezłych, błędy też się zdarzyły. Cieszy to, że stwarzaliśmy płynne akcje, wychodziliśmy spod pressingu przeciwnika - powiedział po wygranej z Dynamem Czesław Michniewicz.

- W ostatnim czasie przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na sposób gry, rozgrywanie akcji, bronienie, wyjście z kontratakiem i stałe fragmenty gry. Chcieliśmy, żeby ta praca była widoczna. Zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym, co dawno nam się nie zdarzyło, więc efekty pracy powolutku przychodzą.

- Na pochwałę zasłużyli szczególnie ci, którzy zagrali 90 minut. Gwilia i Kapustka mieli mnóstwo pracy w środku boiska. Luquinhas też grał całe spotkanie. W ogóle cały zespół dobrze zafunkcjonował łącznie ze zmianami, które podtrzymywały poziom naszej gry. Martwi to, że Tomas Pekhart ma delikatny uraz ręki - mam nadzieję, że to nic groźnego.

- Paweł Wszołek był dziś fantastyczny na pozycji prawego obrońcy. Po meczu powiedziałem mu, że w takiej formie może znów trafić do reprezentacji. Odpowiedział, że przez trzy lata we Włoszech grał na tej pozycji, więc to nie było dla niego nic nowego. Podobały mi się jego dośrodkowania z głębi, spokój i współpraca ze Skibickim. Trenujemy ten wariant, bo wiemy, że przyjdą kartki i kontuzje, a zbyt wielu innych opcji na bocznych sektorach obrony nie mamy.

- Nie można mówić, że ktokolwiek zbliżył się do podstawowego składu. Rewolucji nie planujemy robić. Pozycja młodzieżowca po odejściu Michała Karbownika może być zastąpiona przez Bartosza Slisza, ale nie chcemy żeby kosztem młodzieżowca, którego musimy na siłę wstawiać, Andre Martins siedział na ławce. Szukamy ustawienia, w którym będzie mógł zagrać i Slisz i Martins i wielu innych zawodników. Takim ustawieniem jest 3-5-2.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 20.01.2021 / 19:42, *.chello.pl

Dobrze wprowadzaj młodych i niech starają się dobrze zastąpić. To chyba najmocniejszy skład jaki mamy wyszedł.

odpowiedz
Micha - 20.01.2021 / 18:42, *.14.27

Gdzie są wzmocnienia?
Hej Legio, gdzie są wzmocnienia?
Gdzie są wzmocnienia?
Hej Legio, gdzie są wzmocnienia?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.01.2021 / 10:31, *.centertel.pl

Problem polega na tym, ze w klubie nie ma zadnych realnych i rozsadnych planow. Byly (do czasu) tylko wspaniale konferencje - koncerty udawania, ze wszystko: wiemy, zmierza w dobrym kierunku, jest wspaniale, za chwile bedzie cudownie, a pozniej jeszcze lepiej. Malo zostalo ludzi, ktorzy wierza w te basnie z 1000 i 1 nocy, o Zwirku i Muchomorku.

odpowiedz
Krzychu82 - 19.01.2021 / 21:38, *.orange.pl

Czesiu. A czy Loczek Miodek przekazał Ci listę tych co już opylił? To nie jest Twoim zdaniem rewolucja? Wypowiedź na poziomie Brzęczka. Nie masz już zaplecza.

odpowiedz
xax12323 - 19.01.2021 / 16:59, *.211.164

trudno planować gdy pusto w kasie i transferow brak, a sprzedajesz Stolarskiego i Kante no i robi się klopot.

odpowiedz
(L)eo - 19.01.2021 / 12:19, *.t-mobile.pl

Z takimi paralitykami na obronie nie wróżę nic dobrego z ustawieniem 3-5-3 xd

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 19.01.2021 / 12:10, *.t-mobile.pl

Rewolucji nie bedzie bo jak moze byc , trener nie ma nic do powiedzenia I na tym WUKO się przewoził, Jak się nie ma miedzi to się na pupie siedzi , Dyrygentem I trenerem I prezesem jest decydent PAN Mioduski uczy się 5 rok I nie UMI pojąć jak nie inwestujesz to nie zarabiasz , a nawet się co cofasz a tak jest u nas , a nasze motto to zejście z kosztów I liczyć może trafi się okazja za friko albo z karta w ręku i z niskim kontraktem ,Tak daleko nie zajedziemy Leśny zaryzykował I były efekty

odpowiedz
Sebo(L) - 19.01.2021 / 12:02, *.master.pl

Jak to dobrze,że prezes zatrudnił Johna Parka na stanowisku szefa międzynarodowego scoutingu.Takich transferów jak tej zimy już dawno w Warszawie nie widzieliśmy.

odpowiedz
KibicL - 19.01.2021 / 11:46, *.vectranet.pl

Jeżeli miałoby się powtórzyć to co dzieje się zawsze odkąd prezesem jest pan Mioduski to może lepiej, że nie będzie rewolucji w składzie. Bo zawsze jest tak, że najpierw szumne zapowiedzi kto będzie kupiony po czym udają się do tartaku aby nakupować drewna.

odpowiedz
dzień świstaka - 19.01.2021 / 11:25, *.tpnet.pl

Panie Czesławie dalej niż października 2021 nie będzie Pan pracował w Legii. Za dużo kombinowania, za duży sztab ... będzie jak zwykle pompowanie banieczki i rozczarowanie. Legia zostanie z kosztami, a kibicie z powtarzającymi się rozczarowaniami.

odpowiedz
Weź wyjdź - 19.01.2021 / 11:43, *.236.151

@dzień świstaka: ty chyba nie przeczytałeś artykułu

odpowiedz
RMFC - 19.01.2021 / 09:05, *.play-internet.pl

Kiedy będą jakieś wzmocnienia? W czerwcu kończą się kontrakty kilku zawodników, po odejściu Karbownika możemy mieć problem z dobrym młodzieżowcem a niby tych młodych zdolnych, których Legia oglądała podkupuje ktoś np. Raków chodzi o Ivo Kaczmarskiego. Ostrzymy sobie żeby na Kozłowskiego ale jedno pewnie też Pogoń nam nie sprzeda

odpowiedz
Roben48 - 19.01.2021 / 05:43, *.cyfrowypolsat.pl

Kiedy będzie wytransferowany karierowicz Kucharski?

odpowiedz
M3 - 19.01.2021 / 00:07, *.jmdi.pl

Jak Gwilia może nie wykorzystać sytuacji jak dziś z Dynamem? Wpadł w pole karne jak ślepiec! Jak można nie trafić czegoś takiego!? To piłkarski kryminał i nie pierwsza tragiczna akcja w jego wykonaniu. Gdzie się podział Gwilia z tamtego sezonu? Były i gole i asysty!

odpowiedz
Yeti - 18.01.2021 / 23:06, *.vectranet.pl

Kibice Legii krzyczą: my chcemy trenera a nie poznańskiego frajera! I ja to popieram!

odpowiedz
ajg - 18.01.2021 / 23:27, *.t-mobile.pl

@Yeti: może krzyczą idioci ale nie prawdziwi kibice!Bo to jest pierwszy fachowiec od czasu Staszka Czerczesowa!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 18.01.2021 / 23:04, *.chello.pl

Z takim Wietesem i Gwilia bedzie ciezko zdobyc Mistrza

odpowiedz
Arek - 18.01.2021 / 23:13, *.tpnet.pl

@Warszawiak1234: w tamtym roku zdobyli.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.01.2021 / 21:33, *.vectranet.pl

Gdzie są transfery...........................................

odpowiedz
Daro - 18.01.2021 / 20:49, *.chello.pl

Po co oczy mydlić że ktoś wzmocni zespół jak takiego kogoś nie będzie. Znowu czeka Nas miernota i ewentualny CUD! czyli mistrzostwo. Ale w tym składzie to trzeba rzeczywiście CUDU!

odpowiedz
Legia Najbogatszym czy najbardziej zadłużonym Polskim klubem ? - 18.01.2021 / 19:45, *.com.pl

Czy Legia jest na dziś dużo lepsza od reszty zespołów w Lidze ? Nie wydaje mi się . Biorąc pod uwagę , że z każdym jednym ligowym zespołem bije się jak równy z równym . I jak uda się wygrać to przeważnie jest to różnica jednej bramki . Czy zatem Legia powinna powinna się wzmocnić dużo lepszymi zawodnikami od tych których obecnie dysponuje w swojej kadrze ? Stanowcze tak - Mistrz Polski powinien mieć w swojej kadrze najlepszych Piłkarzy na każdej pozycji od ligowych rywali ? Czy tak jest ? Niestety nie ? Dlaczego zatem jak się często w mediach przewija najbogatszy klub w Polsce - nie chce zrobić transferów na miarę prawdziwego Mistrza Polski - tak aby mieć Piłkarzy w swojej drużynie o dużo wyższych umiejętnościach niż ligowi rywale ? - Czy to ciągłe powtarzanie , że Legia to najbogatszy klub w Polsce to tylko mrzonka ? - Czy sporo prawdy jest w felietonie Kołtonia , iż Legia to wcale nie jest najbogatszy klub w Polsce , a jeden z najbardziej zadłużonych polskich klubów ? - To by wyjaśniało brak dużych wzmocnień Legii . Bo nie chce mi się wierzyć , że z obecnie nie najslilniejszą kadrą , Legia nie chciałaby zrobić różnicę wobec ligowej stawki dużo lepszymi zawodnikami - Ale może prawda jest jednak , że może i by chciała , ale po prostu jej na to nie stać jest ?

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 18.01.2021 / 20:09, *.t-mobile.pl

@Legia Najbogatszym czy najbardziej zadłużonym Polskim klubem ? : Dokladnie tak brawo same sedno

odpowiedz
Cyniek - 18.01.2021 / 21:04, *.play-internet.pl

@Legia Najbogatszym czy najbardziej zadłużonym Polskim klubem ? : niestety mordo ale masz rację pięknie opisane szkoda tylko że taki nieudacznik miernota biznesu rządzi naszym klubem.klub kupił za pieniądze LM

odpowiedz
E(L)ninio - 19.01.2021 / 02:31, *.interkam.pl

@Legia Najbogatszym czy najbardziej zadłużonym Polskim klubem ? : Mordo przecież Stanowski o tym mówił, iż Legia 160 baniek w plecy jest. Polskich Złotych...

odpowiedz
E(L)ninio - 19.01.2021 / 02:33, *.interkam.pl

170*

odpowiedz
Jano - 19.01.2021 / 10:05, *.orange.pl

@Legia Najbogatszym czy najbardziej zadłużonym Polskim klubem ? : NIe ma się co martwić byle tylko kibole swych łap nie wpakowali w klub to Legia nie zaryję mordą w piach tak jak Wisła, nawet myślę że bez problemu znajdą się chętni do Jej kupna w razie jakby co

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 18.01.2021 / 19:36, *.t-mobile.pl

Kto jeszcze w tym oknie do opchania ,bo skoro nie będzie zmian to nie będzie wzmocnień BRAWO Legia , PAN PREZES Dyrektor sportowy i cały pion sportowy zwijamy się, a nie rozwijamy się powodzenia tylko kibicom jest nie do śmiechu

odpowiedz
pk - 18.01.2021 / 19:15, *.tpnet.pl

Znaczy chyba definitywnie że wzmocnień nie będzie ?

odpowiedz
Super✨⚽️✨Coach - 18.01.2021 / 18:57, *.37.61

Brawo!Legia!

odpowiedz
E(L)ninio - 19.01.2021 / 02:34, *.interkam.pl

@Super✨⚽️✨Coach: Vuko wróciłeś mordeczko!

odpowiedz
Maniek - 18.01.2021 / 17:52, *.chello.pl

Ok, ok, poczekajmy, przyjdą mecze ligowe i zobaczymy, jak to będzie wyglądało w lidze. Jeśli będzie bryndza, to może przed każdym meczem ligowym powinni do Dubaju śmigać.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 18.01.2021 / 17:41, *.t-mobile.pl

Rewolucji nie bo kasy nie ma Ten skład jak obroni mistrza bez wzmocnień to będzie cud a gdzie puchary cud był 1 nad Wisłą

odpowiedz
Hugon - 18.01.2021 / 23:11, *.vectranet.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : Jaki cud ,z tą kadrą mamy mistrza bez 2 zdań.Nawet z grubym w bramce jak będą trafiać na takich rywali co nie oddają strzałów na bramkę i gruby nie musi opuszczać linii bramkowej.

odpowiedz
1909 - 18.01.2021 / 17:32, *.media.pl

Po dzisiejszym meczu w notesie Prezesa na pozbycie się ich jeszcze zima są : Pethart, Wszołek, Cholewiak, Lukiniasa, Jędrzejczyk, Valencja, Kapustka, Wieteska

odpowiedz
1909 - 18.01.2021 / 16:49, *.media.pl

Wszołek trafi to reprezentacji ale już nie będzie w barwach Legii z tą forma to szybko go ktoś weźmie.... Druga połowa mocno plastyczna tak jak CZESIO chciałeś. Po bać się jak najszybciej Jędrzejczyka i Valencji co z Mosorem dlaczego nie wybiegł dziś?

odpowiedz
Faken - 18.01.2021 / 17:10, *.tpnet.pl

@1909: miodek zabronił, bo tata chce gwiazdorski kontrakt

odpowiedz
Cyniek - 18.01.2021 / 16:49, *.vectranet.pl

Jak coś można planować mając za pracodawcę takiego właściciela i prezesa

odpowiedz
Obcy - 18.01.2021 / 17:10, *.t-mobile.pl

@Cyniek: Racja prezes już zaciera ręce. Może jeszcze uda się kogoś opchnąć w tym okienku.

odpowiedz
Cyniek - 18.01.2021 / 17:57, *.vectranet.pl

@Obcy: no jeszcze jest Wszolek Pethart. luginas Martins Mladenovic

odpowiedz