Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Drużyny z CLJ nadrabiały w środę zaległości ligowe. Juniorzy starsi nie wykorzystali szansy na objęcie proweadzenia w lidze, remisując 1-1 z Rakowem Częstochowa po golu straconym w ostatniej minucie meczu. Popisowo z kolei zaprezentwali się trampkarze, którzy w meczu z wiceliderem grupy I CLJ U15 - Polonią, pewnie wygrali 5-1 dominując praktycznie przez cąły mecz i powiększyli swoją przewagę do 6 punktów.
CLJ U-19: Raków Częstochowa 05/6 1-1 (0-0) Legia Warszawa U19
0-1 67 min. Maciej Bochniak (z rzutu wolnego)
1-1 90 min. Leon Ziętek b.a.

Legia: Wojciech Banasik – Oliwier Olewiński (46' Jakub Jendryka), Bartosz Dembek, Rafał Boczoń, Viktor Karolak (46' Maciej Bochniak Ż) – Maciej Saletra (46' Fryderyk Misztal), Oskar Melich, Kacper Bogusiewicz (70' Jan Leszczyński [07]) – Igor Skrobała (46'Jakub Zbróg [07]), Przemysław Mizera (88' Tomasz Rojkowski), Cyprian Pchełka (70' Jakub Grzejszczak)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach

Spotkanie rozpoczęło się dla legionistów obiecująco, bo już w 13. minucie za faul taktyczny na Igorze Skrobale z boiska wyleciał golkiper Rakowa. Gospodarze cofnęli się na swoją połowę i liczyli na kontrakcje. Siłą rzeczy, mimo przewagi legionistom trudno było przedrzeć się przez zmasowane szyki obronne, choć kilka okazji ku temu się pojawiło. Impas udało się przełamać dopiero po stałym fragmencie gry - piękne uderzenie Macieja Bochniaka bezpośrednio z rzutu wolnego znalazło drogę do siatki Rakowa. W doliczonym czasie gry, po wrzutce z połowy boiska i zamieszaniu w polu karnym, do piłki doskoczył Leon Ziętek i strzałem z dystansu pokonał Wojciecha Banasika. Legia, która witała się już powoli z prowadzeniem w tabeli (choć należy pamiętać, że prowadzący dotąd Lech ma jeszcze 1 mecz zaległy), musi te plany odłożyć na następne kolejki i zadowolić się na razie trzecim miejscem w tabeli.

CLJ U15: Legia Warszawa '09 5-1 (1-0) MKS Polonia Warszawa '09
1-0 21 min. Oskar Maj (as. Edo von Brandt-Etchemendigaray)
2-0 53 min. Wiktor Zugaj (as. Edo von Brandt-Etchemendigaray)
3-0 55 min. Fabian Mazur (dobitka strzału Edo von Brandt-Etchemendigaray)
4-0 63 min. Dawid Mastalski (as. Edo von Brandt-Etchemendigaray)
4-1 69 min. Mikołaj Harwas
5-1 80+3 min. Dawid Mastalski (as. Piotr Kaniewski)

Strzały (celne): Legia 23 (14) - Polonia 4 (2)

Legia: Denys Stoliarenko (64' Jan Pietrzak) - Igor Owczarczyk (86' Jan Rodak), Kazimierz Szydło (86' Bartosz Jukowski), Oskar Krakowiak, Aleksander Wyganowski Ż (70' Jakub Juszczak) - Szymon Piasta, Vu Hoang Nguyen, Wiktor Zugaj, Fabian Mazur (86' Aleks Żyła), Oskar Maj (58' Dawid Mastalski), Edo von Brandt-Etchemendigaray Ż(64' Piotr Kaniewski)
Trener: Jakub Renosik, II trener: Damian Serwuszok i Maciej Kokosza

Spotkanie dwóch pierwszych drużyn w tabeli zapowiadało się Emocjonująco. Derby jednak nieco zawiodły - goście przystąpili do meczu z bardzo zachowawczym planem gry, którego wykonanie pozostawiało zresztą wiele do życzenia. Poloniści wyglądali na lekko wystraszonych mocnym pressingiem Legii i prawie nie opuszczali swojej połowy, nie prezentując w środę tak typowej dla siebie zadziorności. Legia przechwytywała sporo piłek jeszcze przed linią środkową i wyprowadzała sporo akcji środkiem, a zwłaszcza skrzydłami, gdzie uwijali się Fabian Mazur oraz Edo von Brandt-Etchemendigaray. Tylko golkiperowi zawdzięczają goście, że do przerwy było tylko 1-0 i mogli liczyć na zmianę rezultatu po przerwie. Druga połowa to faktycznie nieco odważniejsza gra "Czarnych Koszul" - ale nie na tyle, by odmienić stanowczo obraz gry. Legia za to naregulowała celowniki i w ciągu 23 minut podwyższyła na 4-0. Przy wszystkich tych bramkach asystował popularny "Edo". Goscie zdołali w końcu w 69. minucie oddać pierwszy strzał - i od razu zakończył się on golem, po lobie Mikołaja Harwasa. Potem mieli jeszcze dwie okazje, ale ostatnie słowo należało do dwóch rezerwowych Legii: Piotr Kaniewski ściągnął na siebie przeciwników i zgrał do Dawida Mastalskiego, który nie zmarnował okazji sam na sam i ustalił wynik meczu na 5-1. Po 8 z 14 kolejek, Legia prowadzi w tabeli grupy pierwszej CLJ U15 z bilansem meczów 7-0-1, o 6 punktów przed Polonią i 7 przed Wisłą Płock. Zamykającym tabelę z 3 "oczkami" AKS SMS Łódź i Juniorowi Białystok widmo spadku zagląda w oczy już teraz - 8 punktów straty do bezpiecznej strefy to bardzo dużo.