Stanisław Żółtowski na najwyższym stopniu podium MP U-14

Zapasy

Żółtowski mistrzem Polski młodzików w zapasach w st. klasycznym

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Janowie Lubelskim odbyły się mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym młodzików (U-14), w których wzięli udział zawodnicy Legii. Złoty medal i tytuł mistrza Polski w kat. -41kg zdobył Stanisław Żółtowski, który pokonał w finale Serhija Vynnyka (UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą) 5-0. Wcześniej legionista odniósł trzy zwycięstwa przez przewagę techniczną i stracił tylko jeden punkt, który "uszczknął" mu Dawid Wiktorczyk z ZKS-u Koszalin.

Kacper Rudnicki zajął miejsce piąte w kat. -35 kg - legionista przegrał walkę o brąz z Shakhbanem Irshakhovem (KS Wschód Białystok) 4-13 - został pokonany przez "tusz", przy prowadzeniu rywala 13-4 . W tej samej kategorii Mateusz Komorowski był 15. W kat. -62kg, 14. miejsce zajął Michał Siedlecki, w kat. -57kg na miejscu 15. sklasyfikowany został Filip Gołębieski, w kat. -44kg miejsce 19-20 zajął Krystian Młynarski.

W klasyfikacji drużynowej, Legia zajęła miejsce 15.