REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Okołofutboła

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Filmów o kibicach czy chuliganach piłkarskich nie ma zbyt wielu, tym bardziej dobrych. Rosyjska produkcja "Okołofutboła" to jednak zdecydowanie wyższa półka niż choćby "Green Street Hooligans". Jak na produkcje o tej tematyce, które powstały do tej pory, film, który jest grany obecnie w rosyjskich i ukraińskich kinach, stoi na wysokim poziomie.

Jeśli ktoś z Was "jarał" się "Skrzydlatymi świniami", tę pozycję może sobie odpuścić. Dla kiboli to jednak film naprawdę wart poświęcenia 90 minut, bo tyle właśnie trwa. Film w reżyserii Antona Bormatowa opowiada o chuliganach Spartaka Moskwa. Oprócz wielu scen z ustawek, jest i niegłupia fabuła. Jest też wątek miłosny - dziewczyna jednego z chuliganów zakochuje się w innym, są "konfitury" współpracujące z policją, przez co czołowi chuligani moskiewskiej ekipy wyłapują wyroki, a jeden kończy na cmentarzu.

Przebiegu akcji nie będę zdradzać, żeby zainteresowanym nie psuć tego, co mogą zobaczyć. Sceny ustawek wyglądają nieźle i o wiele bardziej realistycznie niż w dotychczasowych tego typu produkcjach. Są małe niedociągnięcia, jak choćby rozgrzewki w "szczękach", a sceny walki już bez nich, ale nie psuje to całego obrazu. Wniosek jaki płynie z filmu jest taki, że wspólną pasję niszczy współpraca słabszych jednostek z policją. "Okołofutboła" to jak do tej pory prawdopodobnie najlepszy film o tematyce kibolskiej. Ciekawe, czy będziemy mogli go zobaczyć w polskich kinach?

Tytuł: Okołofutboła
Scenariusz: Dmitrij Lemiszew
Reżyseria: Anton Bormatow
Produkcja: Rosja
Czas trwania: 90:21 min.
Premiera (rosyjska): 26 września 2013

Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1 /news/41135_Krotkometrazowy_dokument_o_kibicach_Legii_-_Fanatycy_odc2.htmlREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.