Stadion w Turcji przylegający do wesołego miasteczka - fot. Bodziach
REKLAMA

Stadiony: Manavgat Belediyespor Kulubu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Niektóre kluby w Polsce już jakiś czas temu pomyślały o najmłodszych kibicach i oprócz tzw. sektorów rodzinnych na terenie stadionu budowały place zabaw. Na podobny pomysł wpadli ostatnio kibice Zagłębia na meczu swojej B-klasowej drużyny. W Turcji udało mi się natrafić na niemal idealne rozwiązanie tej kwestii - jeden ze stadioników przylega bowiem do całkiem niezłego... wesołego miasteczka. Zdjęcia stadionu - 29 zdjęć Bodziacha

Ze względu na nasz klimat, takie rozwiązanie w Polsce raczej mogłoby się nie sprawdzić, ale w Turcji, gdzie lato trwa dobrych kilka miesięcy, czemu nie. I tak jeden z klubów piłkarskich w Manavgacie ma swój stadionik właśnie w bezpośrednim położeniu wesołego miasteczka, czyli raju dla maluchów.

Sam stadion (trochę górnolotnie) to raptem jedna trybuna (druga w remoncie). Obecnie, bo wkrótce wzdłuż drugiej linii bocznej ma powstać kolejna. Ta, która istnieje obecnie jest nader skromna. Posiada raptem kilkadziesiąt miejsc siedzących (plastikowe krzesełka). Pozostałe, teoretycznie stojące, również jednak służą fanom do siedzenia.

Jedyna funkcjonująca trybunka jest kryta. Toalety dla kibiców znajdują się w budynku klubowym. Nie wiem ile lat ma ogrodzenie, oddzielające trybuny od stadionu, ale wygląda na mocno wyeksploatowane. Fani w trakcie meczu mogą napić się wody ze specjalnego kranu, znajdującego się przy ich trybunie.

W pobliżu stadionu znajduje się sklep, w którym można kupić oficjalne pamiątki Galatasaray, Fenerbahce, Trabzonsporu i Antalyasporu.

Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.