REKLAMA

Filmoteka legionisty: Mistrz Kici

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W minionym tygodniu na antenie Canal+ miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o legendzie naszego klubu, Lucjanie Brychczym. Ponad godzinny film przygotował Grzegorz Kalinowski, współautor książki o Brychczym, która w tym roku ujrzała światło dzienne.

W dokumencie "Mistrz Kici" znajdziemy zarówno wypowiedzi wielkiego piłkarza, jak i innych osób, związanych z Legią, bądź mających okazję ogladająć grę "Kiciego" na żywo. O Brychczym wypowiadają się m.in. Ireneusz Zawadzki, Andrzej Strejlau, Stanisław Machowski, Andrzej Janisz, Stefan Szczepłek, Marek Gaszyński, Bogusław Łobacz, Krzysztof Dowhań, Jacek Magiera, Mariusz Walter, czy syn pana Lucjana, Ryszard.

"Na Legię przychodziło się, żeby oglądać Brychczego" - mówi w dokumencie Ireneusz Zawadzki, były kierownik Legii. Film traktuje nie tylko o Brychczym jako o wielkim piłkarzu, ale także osobie, która spędziła 60 lat w jednym klubie. Legenda naszego klubu zawsze wolała w sztabie szkoleniowym zajmować niezbyt eksponowane miejsce, gdzieś z boku... Dowiadujemy się między innymi, że Brychczy, już w momencie gdy po raz kolejny był trenerem Legii, otrzymał propozycję pracy w Igloopolu Dębica za o wiele wyższe pieniądze niż te, które gwarantowano mu przy Łazienkowskiej. Mimo to podziękował i jest z Legii do dziś.

Na koniec dokumentu obecny prezes Legii, Bogusław Leśnodorski wypowiada się na temat postawienia pomnika Brychczego. "Jest wybrane miejsce, przy wejściu na trybunę zachodnią, po vis-a-vis pomnika Deyny" - zdradził Leśnodorski. Chociaż jak zaznacza Tomasz Smokowski z C+, w Polsce przyjęło się, że pomniki buduje się ludziom po śmierci, może w tym przypadku spotkamy się z innym podejściem ludzi do kwestii pomników.

Tytuł: Mistrz Kici
Czas trwania: 65 minut
Producent: nc+
Realizacja: Grzegorz Kalinowski
Rok produkcji: 2014Okołofutboła
Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.