fot. turi
REKLAMA

Stadiony: De Koel Stadium (Venlo)

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przy okazji podróży do Eindhoven na mecz z PSV zawitaliśmy do miejscowości Venlo, znajdującej się tuż za granicą niemiecko-holenderską. Jednym z punktów zwiedzania oczywiście musiał być stadion miejscowego VVV (to skrót od nazwy Venlose Voetbal Vereniging).

Zdjęcia stadionu - 16 zdjęć turi

Obiekt nazywany De Koel nie zrobił na nas większego wrażenia. Nic dziwnego - jest to bowiem maleńki, kameralny stadion, który może pomieścić raptem 8 tysięcy widzów. Jedyne co wyróżnia go na tle polskich stadionów to... dostępność. Bez kłopotu mogliśmy bowiem nie tylko wejść na trybuny, ale i przemieścić się tunelem na murawę :).

Stadion posiada zadaszone, bardzo niskie trybuny. Co ciekawe nie wszystkie łączą się ze sobą. Najdziwniej prezentuje się trybuna za budynkiem klubowym - spora jej część jest pod dachem i tu są miejsca najbardziej prestiżowe... poniżej pas zieleni, promenada (?) i tuż przy bandach reklamowych znajduje się kolejnych 5 rzędów (już bez dachu) plastikowych fotelików. Naprawdę dziwne rozwiązanie ;).

Stadion był zbudowany w 1972 roku. Obecnie obiekt posiada sztuczne oświetlenie (cztery jupitery w narożnikach), a przed budynkiem klubowym znajduje się parking na parę tysięcy pojazdów. Nieco dziwne jest także to, że wysokość każdej z trybun jest inna.

Zdjęcia stadionu - 16 zdjęć turi

Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.