REKLAMA
REKLAMA

Biblioteka legionisty: Krew na stadionach (+ KONKURS)

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Dokładnie rok temu na polskim rynku pojawiła się pierwsza powieść osadzona w realiach świata fanatyków piłkarskich - "Krew na stadionach". Autor, który jest czynnym kibicem z Żylety, opisuje wiele akcji, które miały miejsce naprawdę. Akcja książki rozpoczyna się na Rynku Starego Miasta, gdzie jeden z bohaterów ucieka przed policją.

Na kolejnych stronach poznajemy początki kibicowania Marcina, Piotrka i Marka - głównych bohaterów powieści. Kolejno dowiadujemy się jak wkręcali się w życie na trybunach, jak wyglądały ich pierwsze wspólne wyjazdy, "akcje zaczepne", treningi na siłowni i wreszcie ustawianie się na ekipy przejeżdżające przez Warszawę.

Książkę można polecić z pewnością wszystkim kibicom. W końcu możemy przeczytać powieść, której autorzy przypominają nam nas samych...

"(...) Dalsze wypadki potoczyły się błyskawicznie. Wszyscy czekali na moment, kiedy wreszcie się to już zacznie, najgorsze były chwile niepewności. Widząc przed sobą oczekiwany pojazd, zaczęli działać z precyzją automatów. Po krótkiej chwili cały drugi wagon został pozbawiony wszystkich szyb z jednej strony, a wiele kamieni z głośnym brzękiem tłuczonego szkła przelatywało na wylot przez całą szerokość wagonów. W środku zerwał się szalony tumult, odezwały się krzyki i jakieś zduszone jęki, najwidoczniej pierwszych ofiar ataku. Ktoś nawoływał z jakimś dziwnym akcentem, nawet pojedyncze słowa były trudne do zrozumienia w tym zamieszaniu, ale to już w tym momencie nie miało dla nikogo z czekających większego znaczenia. Przed sobą mieli wroga, do którego należało się dostać, a potem...".


Tytuł: Krew na stadionach
Autor: Michał Buczak
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 250
Wydawnictwo: Tifoso
Cena: 30 zł
ISBN: 978-83-932228-0-3


Hooligans. Historia angielskiej armii chuliganów
Kowal - prawdziwa historia
Okoń
Niesforne lata 90.
Chuligaństwo stadionowe
Congratulations, you have just met the I.C.F.
Rycerze w szalikach
Understanding Football Hooliganism
Hoolifan
Spowiedź Fryzjera
Dziekan
Edward Szymkowiak
Deyna
Legijne wydawnictwa: Warszawa i Legia. 90 lat razem"
Legijne wydawnictwa: Legia 95 lat
Legijne wydawnictwa: Księga na 50-lecie
Legijne wydawnictwa: Legia Klub Warszawy (1979)
Legijne wydawnictwa: Kronika 1967-96
Legijne wydawnictwa: Roczne sprawozdania 1958 - 68
Legia Warszawa (Biblioteka Gazety Wyborczej)


KONKURS "Krew na stadionach"

Pierwsze trzy osoby, które prawidłowo odpowiedzą na poniższe pytanie i wyślą odpowiedź na adres konkursy@legionisci.com, otrzymają po egzemplarzu książki "Krew na stadionach" ufundowanej przez autora.

Pytanie: Jaki tytuł ma druga powieść Michała Buczaka?

akt. 13:48 KONKURS ZAKOŃCZONY
Prawidłowa odpowiedź: "Stadiony w ogniu"
Najszybciej prawidłowych odpowiedzi udzielili: Piotr Wojcianiec, Piotr Czarnowski i Artur Chmielewski. W sumie otrzymaliśmy 76 prawidłowych odpowiedzi. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach. Ze zwycięzcami już skontaktowaliśmy się drogą mailową.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.