REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Na zawsze czyści

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Trzy i pół roku temu podczas Jerusalem Film Festival swoją premierę miał film "Forever Pure", który w polskiej dystrybucji znany jest jako "Na zawsze czyści". Dokument, którego reżyserem jest Maya Zinshtein, dostępny jest obecnie na Netflixie, a przed dwoma laty otrzymał nagrodę News & Documentary Emmy Award. To jedna z ciekawszych kibicowsko pozycji, kiedy wiele osób szuka ciekawych okołosportowych produkcji w czasie pandemii.

Autorka filmu pokazuje kibiców Beitaru Jerozolima, którzy uważani są za najbardziej radykalnych w całym kraju. Ekipa "La Familia" nie ma litości wobec sprowadzenia do ich klubu dwóch Czeczenów, którzy są muzułmanami. Wśród nich jest m.in. znany z występów w Lech, Zaur Sadajew. Obrywa się nie tylko dwóm graczom innego wyznania, ale także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób postanowią ich wspierać. W ten właśnie sposób kapitan drużyny, który pojawił się na konferencji prasowej, zostanie przez kibiców wyklęty i wyzywany na kolejnych spotkaniach, co później doprowadzi do... przeprowadzki do największego lokalnego rywala z Tel Awiwu.

Nie zdradzajmy jednak zbyt wiele, bo przedstawiona historia jest dość ciekawa i co ważne - autentyczna. Pojawiają się wypowiedzi samych zawodników, kibiców z innych trybun, którzy starają się nie popierać pomysłów "La Familii"... Chociaż, kiedy główna grupa fanatyków zarządziła bojkot, przyłączył się do niego cały stadion i piłkarze grali przed garstką widzów.Warto poświęcić niespełna półtorej godziny na obejrzenie tej produkcji, w której poznajemy także kulisy samego transferu. Ówczesny właściciel klubu, Arkady Gajdamak z Rosji, wcale nie sprowadzał obu Czeczenów by podnieść poziom sportowy drużyny. Pokazani zostali także Izraelscy politycy kibicujący Beitarowi, z premierem Benjaminem Natanjahu na czele. Poznajemy także finał całej historii, która pokazuje, że z kibicami, szczególnie tymi najbardziej radykalnymi, nie warto wojować.

Tytuł: Na zawsze czyści (oryg. Forever Pure)
Czas trwania: 85 minut
Producent: Inside Out Films, Maya Films
Data premiery: 12.07.2016Legia Mistrzów
Mistrz Kici
Okołofutboła
Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Tadeo - 17.04.2020 / 13:43, *.tpnet.pl

Dużo gazu i jeszcze raz gazu.

odpowiedz
Marciniak - 17.04.2020 / 13:42, *.tpnet.pl

Upadek, normalny upadek. Promowanie żydostwa na Legii. Świat idzie w złym kierunku.

odpowiedz
News⚽️Legia - 15.04.2020 / 18:21, *.188.231

ciekawe.....

odpowiedz
oLaf - 15.04.2020 / 14:45, *.vectranet.pl

doczekałem się czasów kiedy Legioniści promują żydowski film... myślałem że tego nie dożyję ; )))

Żeby jeszcze żydzi nas też pokazywali obiektywnie , to byłoby fajnie...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.