fot. Krzysiek (PlaneteUltra@yahoo.com)
REKLAMA

Stadiony: Spartak Trnawa

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Słowacki pierwszoligowiec, Spartak Trnawa, swoje mecze rozgrywa na stadionie Anatona Malatinského. Obiekt ma kilkadziesiąt lat. Trybuna kryta powstała w 1963 roku, a 5 lat później zbudowano przeciwległą trybunę. Oświetlenie na stadionie zamontowano dokładnie 35 lat temu - w 1976 roku.

Obiekt nazwano imieniem Antona Malatinského stosunkowo niedawno - 14 stycznia 1998 roku. Obecnie stadion może pomieścić 18 448 widzów. Wejściówki na pojedyncze mecze są tanie - 4 euro kosztuje bilet na trybunę odkrytą, 5 euro na krytą. Za miejsce na cały sezon trzeba wyłożyć odpowiednio 58 i 72 euro.

Młyn gospodarzy znajduje się za bramką, na której z krzesełek utworzona została nazwa klubu, na drugiej trybunie za bramką znajduje się napis "Trnava". Z zewnątrz obiekt nie robi najlepszego wrażenia - wydaje się mocno przestarzały. Dach obejmuje tylko górną część trybuny krytej. Zegar stadionowy także nie należy do nowoczesnych. Oprócz nazw klubów, wyświetla jedynie wynik i minutę spotkania. Jak na słowackie warunki, pojemność stadionu wydaje się zadowalająca.


Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt
fot. Krzysiek (PlaneteUltra@yahoo.com)
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.