REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Ultras

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W połowie marca miała miejsce premiera włoskiego filmu zatytułowanego "Ultras". Najnowsze dzieło Francesco Lettieriego można obejrzeć na Netflixie, a we Włoszech jest już dystrybuowane na DVD. Akcja dzieje się w Neapolu, wśród kibiców Napoli, w trakcie trwającego sezonu piłkarskiego. Miejscowa ekipa nazwana na potrzeby filmu "Apacze" zmaga się ze zmianą pokoleń.

Młodzi powoli dochodzą do głosu, ale starszyzna, mimo licznych zakazów stadionowych, nie zamierza oddawać decyzyjności w ręce młodych. Nie godzi się więc na ich wyjazdy i transparenty, bez udziału "starych". W tle oczywiście nie mogło zabraknąć elementów miłosnych - jeden z przywódców grupy zakochuje się i musi stawać przed wyborem - ona albo kumple.

Film trudno zaliczyć do wciągających, zarówno dla "znawców tematu", jak i osób nieinteresujących się kibicowskim światkiem. Oglądamy tworzenie transparentów, wewnętrzne tarcia, czy awantury z użyciem sprzętu, podjazdy na skuterach, które z pewnością są częścią codziennego życia w Neapolu, ale jednak w tej produkcji czegoś brakuje. Punktem kulminacyjnym jest wyjazdowy mecz z Romą. Podróż neapolitańczyków do Rzymu, gdzie młodzi "ultras" (oczywiście hasło we Włoszech znaczy co innego, niż zwykło się określać w Polsce) chcą się wykazać i... zakończenia zdradzać nie będziemy, aby nie psuć zabawy tym, którzy jednak zdecydują się na obejrzenie tej mocno przeciętnej filmowej produkcji.



Tytuł: Ultras
Czas trwania: 109 minut
Reżyseria: Francesco Lettieri
Data premiery: 20.03.2020



Na zawsze czyści
Legia Mistrzów
Mistrz Kici
Okołofutboła
Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
S - 21.04.2020 / 14:24, *.chello.pl

Moim zdaniem jeden z lepszych filmów o kibicach, porównanie do świń zupełnie z dupy. Fajnie pokazana zmiana pokoleniowa, dylematy starszych kibiców, trochę małe grupy, ale to chyba kwestia budżetu. Gdyby faktycznie pokazany wyjazd był taki ważny to pojechaliby znacznie więcej ludzi. Nie pokazali też żadnych lewych interesów, a to mogłoby tylko dodać smaku, ale widocznie polityka lub sponsorzy nie pozwoliła. Ogólnie warto obejrzeć w czasie kwarantanny

odpowiedz
Spoko Loko Miodullo - 21.04.2020 / 11:40, *.chello.pl

Fruwające Świnie 9/10 mega klimacik kibicowski
Ultras 6/10 może być
Ultra z 1991 2/10 padaka
Pozdro!

odpowiedz
Dobry Duszek - 20.04.2020 / 21:37, *.chello.pl

jaki spalony, jakis spalon, stevie wonder piiiip piiiip piiiiiip hehe

odpowiedz
News⚽️Legia - 20.04.2020 / 17:56, *.188.228

#napolimerda! A co do filmòw może znaleść sponsora i ekipe filmowà i nagrać film o ultras Legia fans w Neapolu,nikt nic nie mòwi o tych co skazani zostali na 5lat ,o tych młodych co im sie ultras zachciało na napolitańskiej ziemi ....#napolimerda !

odpowiedz
:) - 21.04.2020 / 08:05, *.chello.pl

@News⚽️Legia: a co zrobili?

odpowiedz
News⚽️Legia - 22.04.2020 / 01:00, *.188.186

@:): Walczyli,I sie przeliczyli ,I chyba nie pomyśleli troche że neapolańczcy to jedna mafijna rodzina,milicjant,chłopak I dziewczyna...

odpowiedz
:) - 22.04.2020 / 20:52, *.chello.pl

@News⚽️Legia: dzięki teraz bede mógł zaszpanować

odpowiedz
Tytochyba... - 23.04.2020 / 00:39, *.155.201

@:) : pies podstawiony...

odpowiedz
Władeczek - 20.04.2020 / 15:18, *.netfala.pl

Wolałbym film o hool's niż o ultra's faken. Ciekawszy by był faken, może jakieś przeciągania lin by pokazali.

odpowiedz
Sebo(L) - 20.04.2020 / 14:42, *.master.pl

Porównanie "Ultras" do "Skrzydlatych Świń" to lekkie nadużycie i przegięcie. Produkcja może nie jest porywająca ale na pewno godniejsza polecenia niż nasze rodzime "Świnie".

odpowiedz
Kamień - 20.04.2020 / 14:10, *.chello.pl

Czy to coś podobnego do "Ultra" z kibicami Romy i ich wyjazdu na Juve? Czy jeszcze gorszy szajs? W sumie tamten film jak na lata 90 był zrobiony w miarę...

odpowiedz
Tom(L) - 20.04.2020 / 14:55, *.chello.pl

@Kamień: zupełnie co innego. Ultra z 91 to jak dziś to oglądasz to niszowy chłam. absolutnie amatorski film. Z amatorami aktorami realizacja jest tak beznadziejna w każdym aspecie sztuki filmowej że brak słów. Ultras trzyma poziom realizacji, gry aktorskiej która zaciekawia widza. Zdjęcia, montaż, muzyka. trzyma poziom dlatego uważam że film jako tako da się obejrzeć. Ale porównania z tym gównem skyrzdlatymi swiniami nie na miejscu.

odpowiedz
a mi się podoba - 20.04.2020 / 13:47, *.play-internet.pl

Dobrze oddaje włoskie realia i ich specyfikę kibicowania, poza tym nie kojarzę filmu kibicówskiego w którym pokazano tarcia wewnątrz grupy i tzw. Zmianę pokoleń u sterów, daje 7/10

odpowiedz
Zawieja - 20.04.2020 / 13:37, *.t-mobile.pl

Nie jest to arcydzieło ale pokazuje chociażby styl życia i zachowanie w itali można teraz zobaczyć dlaczego mają takie zachorowania i śmiertelność na koronawirusa. Po drugie w miarę dobrze pokazuje zmianę pokoleniowa w grupie u nas swego czasu też pogoniono starszych panów typu kolega R .

odpowiedz
lucho_83 - 20.04.2020 / 12:33, *.chello.pl

Szkoda oczu na ten film, to Sobie obejrzyjcie --> https://www.filmweb.pl/film/Ultr%C3%A0-1991-264830

odpowiedz
oLaf - 20.04.2020 / 13:37, *.vectranet.pl

@lucho_83: i to jest konkretna odpowiedź! Dziękuję.

odpowiedz
S - 20.04.2020 / 12:19, *.centertel.pl

Dokładnie,mocno przeciętny,ale bez przesady,gorszego g..... od skrzydlatych świń chyba niema !!!

odpowiedz
Amek - 20.04.2020 / 12:15, *.net-arn.pl

Porównałbym do Skrzydlatych Świń

odpowiedz
Kozioł - 20.04.2020 / 11:45, *.t-mobile.pl

Straszna padaka, coś z gatunku polskich skrzydlatych świń. Oczy bolą... ale czego się nie ogląda na kwarantannie.
Dużo zdrowia!!!

odpowiedz