REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Ultras

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W połowie marca miała miejsce premiera włoskiego filmu zatytułowanego "Ultras". Najnowsze dzieło Francesco Lettieriego można obejrzeć na Netflixie, a we Włoszech jest już dystrybuowane na DVD. Akcja dzieje się w Neapolu, wśród kibiców Napoli, w trakcie trwającego sezonu piłkarskiego. Miejscowa ekipa nazwana na potrzeby filmu "Apacze" zmaga się ze zmianą pokoleń.

Młodzi powoli dochodzą do głosu, ale starszyzna, mimo licznych zakazów stadionowych, nie zamierza oddawać decyzyjności w ręce młodych. Nie godzi się więc na ich wyjazdy i transparenty, bez udziału "starych". W tle oczywiście nie mogło zabraknąć elementów miłosnych - jeden z przywódców grupy zakochuje się i musi stawać przed wyborem - ona albo kumple.

Film trudno zaliczyć do wciągających, zarówno dla "znawców tematu", jak i osób nieinteresujących się kibicowskim światkiem. Oglądamy tworzenie transparentów, wewnętrzne tarcia, czy awantury z użyciem sprzętu, podjazdy na skuterach, które z pewnością są częścią codziennego życia w Neapolu, ale jednak w tej produkcji czegoś brakuje. Punktem kulminacyjnym jest wyjazdowy mecz z Romą. Podróż neapolitańczyków do Rzymu, gdzie młodzi "ultras" (oczywiście hasło we Włoszech znaczy co innego, niż zwykło się określać w Polsce) chcą się wykazać i... zakończenia zdradzać nie będziemy, aby nie psuć zabawy tym, którzy jednak zdecydują się na obejrzenie tej mocno przeciętnej filmowej produkcji.Tytuł: Ultras
Czas trwania: 109 minut
Reżyseria: Francesco Lettieri
Data premiery: 20.03.2020Na zawsze czyści
Legia Mistrzów
Mistrz Kici
Okołofutboła
Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.