REKLAMA

Biblioteka legionisty: Magazyn Saturdays Heroes

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach na rynku pojawił się nowy magazyn o kibicach z całego świata. "Saturdays heroes" to kwartalnik, którego pierwszy, a właściwie zerowy numer, trafił do sprzedaży w styczniu 2012 roku. Spośród 80 stron kolorowego pisma aż 11 traktuje o kibicach Legii Warszawa.

Jedna z osób mających za sobą pracę w kwartalniku TMK+ postanowiła pójść krok dalej i wydawać pismo o zasięgu światowym. Aby to osiągnąć, pismo musiało powstawać w języku angielskim. W środku jest sporo dobrej jakości zdjęć, co zresztą czytelników TMK i TMK+ z pewnością dziwić nie może. W numerze zerowym, który od niedawna jest do nabycia, sporo miejsca poświęcono Legii. I tak na siedmiu stronach opisano co działo się przy okazji meczów naszej drużyny w europejskich pucharach w obecnych rozgrywkach. Kolejne cztery strony to kibicowska relacja z finału Pucharu Polski Lech - Legia w Bydgoszczy. W numerze, nie licząc relacji z europejskich obiektów, są kolejne sprawozdania z Polski - relacje z meczów Śląska w europucharach oraz o represjach stosowanych wobec polskich kibiców przed Euro.

Magazyn czyta się całkiem nieźle, widać że za tłumaczenie relacji wzięła się osoba dobrze znająca kibicowskie realia. Szkoda tylko (przynajmniej dla stałych czytelników TMK/TMK+), że tak duża część materiałów pochodzi właśnie z tych magazynów. Cena 80-stronicowego magazynu to 17 złotych (wraz z przesyłką) lub 3,90 euro (z przesyłką) dla mieszkańców innych krajów.

Tytuł: Saturdays Heroes
Cykl wydawniczy: Kwartalnik
Język: angielski
Liczba stron: 80
Cena: 17 zł / 3,90 euro

Alchemia futbolu Jacka Gmocha
Stadiony w ogniu
Krew na stadionach
Hooligans. Historia angielskiej armii chuliganów
Kowal - prawdziwa historia
Okoń
Niesforne lata 90.
Chuligaństwo stadionowe
Congratulations, you have just met the I.C.F.
Rycerze w szalikach
Understanding Football Hooliganism
Hoolifan
Spowiedź Fryzjera
Dziekan
Edward Szymkowiak
Deyna
Legijne wydawnictwa: Warszawa i Legia. 90 lat razem"
Legijne wydawnictwa: Legia 95 lat
Legijne wydawnictwa: Księga na 50-lecie
Legijne wydawnictwa: Legia Klub Warszawy (1979)
Legijne wydawnictwa: Kronika 1967-96
Legijne wydawnictwa: Roczne sprawozdania 1958 - 68
Legia Warszawa (Biblioteka Gazety Wyborczej)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.