REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Puerta 7

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Serial "Puerta 7" (Wejście 7) to zmyślona historia argentyńskiego klubu Ferroviarios, w którym wątki kibicowskie mieszają się z ulicznymi gangami, jak ma to na co dzień miejsce w różnych klubach Ameryki Południowej. Akcja toczy się w Buenos Aires, gdzie główną grupą kibicowską są "Palacze". Kiedy podczas jednego z meczów, dochodzi do użycia sprzętu na trybunach, działacze postanawiają zaprowadzić spokój na trybunach. W tym celu zatrudniają kobietę, która zaczyna pełnić rolę kierownika ds. bezpieczeństwa.

Równolegle do wydarzeń na trybunach poznajemy losy kibiców, którzy na co dzień dorabiają na szemranych interesach. Pani kierownik nie zamierza łatwo dać za wygraną, co szczególnie w filmowej scenerii, ma szanse powodzenia. Tymczasem dowodzący ekipą "Palaczy" z jednej strony zaczyna bawić się w menedżerkę i wciska swojemu trenerowi sprowadzonego przez siebie napastnika, z drugiej zaś zaczyna kandydować na fotel prezesa.

Więcej zdradzać nie będziemy, aby nie psuć zabawy tym, którzy zdecydują się obejrzeć pierwszy sezon serialu, liczący osiem odcinków (do obejrzenia na Netflixie). Nie jest to może produkcja wybitna, ale wśród niewielu kibicowskich filmów i seriali można ocenić ją pozytywnie. Szczególnie, że ddaje argentyńskie realia - socios, kibiców z bębnami, melodyjnym dopingiem, ale i różnymi biznesami na boku.Tytuł: Wejście 7 (oryg. Puerta 7)
Czas trwania: 8 odcinków (pierwszy sezon)
Reżyseria: Martin Zimmerman
Data premiery: 21 lutego 2020Ultras
Na zawsze czyści
Legia Mistrzów
Mistrz Kici
Okołofutboła
Bunt stadionów
Partyzanci Czerwonej Gwiazdy
Kto wygra mecz
Miłość bez ustawki
Pomnik Deyny
Stadiums Of Hate
Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.