Stadion Brotnjo Citluk z drugiej ligi bośniackiej - fot. Bodziach
REKLAMA

Stadiony: NK Brotnjo Citluk

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drodze do Mostaru zboczyliśmy na chwilę z trasy, by odwiedzić jeden z większych stadionów w bośniackiej drugiej lidze, na którym swoje mecze rozgrywa Nogometni Klub Brotnjo Čitluk. Klub z południa Bośni okres swojej świetności miał przed kilkunastu laty, gdy trzy razy z rzędu startował w eliminacjach do Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA oraz w Pucharze Intertoto.

Zdjęcia stadionu - 16 zdjęć Bodziacha

Obecnie drużyna występuje w południowej grupie II ligi, z szansami na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Čitluk to 15-tysięczne miasto, zamieszkałe w głównej mierze (98%) przez Chorwatów. Trend jaki panuje w Europie - zamykanie stadionów na cztery spusty - nie dotarł na szczęście do Bośni. Wejść na stadion można bez najmniejszych problemów. Stadion, noszący nazwę Bare, posiada jedną trybunę wzdłuż boiska, która może pomieścić 8 tysięcy kibiców. Na jej tyłach znajduje się promenada, która jednak komfortem różni się znacznie od tej znanej choćby z Łazienkowskiej.

W budynku klubowym, który znajduje się pod jedyną trybuną, wisi sporo starszych fotografii, medale i tym podobne. Są także plakaty ze sparingów (Prijateljska utakmica) z Hajdukiem i Dinamo Zagrzeb z lat 2012-13. Widać, że Brotnjo żyje meczami z klubami z Chorwacji. Zresztą wizyta Dinama sprzed trzech lat do dzisiaj jest widoczna, choćby na okalających obiekt murach.

Obok stadionu znajduje się boisko boczne, które jednak nie wygląda na zbyt często użytkowane, a jego stan przypomina raczej nawierzchnie z polskiej "ósmej Ligi Mistrzów". Gdy zbieraliśmy się do opuszczenia stadionu, piłkarze Brotnjo wyszli na trening, zdziwieni obecnością gości z aparatem. W Citluk nikt na szczęście nie wpadł na pomysł zamykania treningów. Zresztą nie byłoby to łatwe, bowiem całe boisko jest świetnie widoczne z drogi przylegającej do stadionu.

Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.