REKLAMA

Stadiony: FC Santa Claus Rovaniemi

Bodziach, fot. Krzysiek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Raz na jakiś czas prezentujemy Wam zdjęcia różnych stadionów, które odwiedzamy na kibicowskim szlaku. Tym razem Krzysiek miał okazję odwiedzić obiekt w fińskim Rovaniemi, na którym swoje mecze rozgrywa... FC Santa Claus - zespół, który jak sama nazwa wskazuje, nie tylko w nazwie, ale i w swoim herbie posiada Świętego Mikołaja.

Rovaniemi oczywiście znajduje się w Laponii, więc taka, a nie inna nazwa klubu specjalnie nie dziwi. Klub powstał w 1993 roku i do tego pory ani razu nie awansował powyżej trzeciej klasy rozgrywkowej w Finlandii. Klub rozgrywa swoje mecze na stadionie Keskuskenttä, mogącym pomieścić 2800 kibiców. Obiekt wybudowano w 1953 roku, a w ostatnich kilku latach był remontowany. Kibice mogą zasiadać na dwóch trybunach wybudowanych wzdłuż linii bocznych. Jedna z nich - dwupoziomowa, posiada 2000 krzesełek (wszystkie pod dachem) i została wybudowana w latach 2014-15 za 4,8 miliona euro. Pod trybunami znajdują się szatnie oraz inne pomieszczenia klubowe. Druga trybuna, po drugiej stronie boiska, jest zdecydowanie niższa, choć również zadaszona. Może pomieścić ok. 800 osób. Stadion posiada sztuczne oświetlenie - cztery jupitery w narożnikach boiska, a także podgrzewaną murawę.fot. Krzysiek (PlaneteUltra@yahoo.com)

Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.