Stadion narodowy na Malcie - fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA

Stadiony: Ta' Qali National Stadium

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W tym roku piłkarze Legii udali się na dwa obozy przygotowawcze na Maltę. Stanisław Czerczesow i spółka dzień w dzień ruszali w kierunku Ta' Qali, gdzie na boiskach treningowych szlifowali formę do rundy wiosennej. Podczas relacjonowania dla Was przygotowań skorzystaliśmy z okazji i zajrzeliśmy na maltański stadion narodowy.

Zdjęcia stadionu - 12 zdjęć Fumena

Już jadąc w jego kierunku, z oddali widzimy jupitery, które wpisują się w okoliczny krajobraz. Stadion przynależy do kompleksu Parku Narodowego w skład, którego wchodzą m.in. strefa rodzinna, plac zabaw dla psów, tor wyścigowy, a także... wioska, w której kultywowane jest rękodzieło oraz rzemiosło ludowe.

fot. Fumen / Legionisci.com

Tuż obok narodowego znajdują się boiska treningowe oraz obiekt ze sztuczną murawą (Centenary Stadium). Sam stadion nie imponuje zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Zresztą, trudno, żeby było inaczej, skoro otwarto go w 1980 roku. Niemniej jednak do dzisiaj służy nie tylko reprezentacji, ale również drużynom klubowym, które rozgrywają tutaj swoje spotkania ligowe i pucharowe.

Dla 18 000 widzów, którzy mogą zasiąść na trybunach obiektu, z pewnością pewnym utrudnieniem w komfortowym oglądaniu zawodów jest bieżnia oddzielająca trybuny od murawy. Co prawda regularnie powstają nowe koncepcje modernizacji narodowego, ale do pierwszych koparek jeszcze daleko. Jedna z nich zakłada przebudowę na obiekt typowo piłkarski - z trybunami bliżej murawy. Ponadto miałby powstać kompleks handlowo-usługowy. Inna sprawa, że obiekt nie świeci pustkami. W budynku głównym znajduje się m.in. siedziba Maltańskiego Związku Piłki Nożnej, siłownia, a także pływalnia.

fot. Fumen / Legionisci.com

Jedno jest pewne. Jeśli legioniści ponownie zawitają na Maltę, ale tym razem jako rywal miejscowej ekipy w europejskich pucharach, to stołeczny zespół właśnie na nim rozegra swe spotkanie.

Zdjęcia stadionu - 12 zdjęć Fumena

FC Santa Claus Rovaniemi
Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.