Stadion OFK Belgrad - fot. Bodziach
REKLAMA

Stadiony: OFK i Vozdovac Belgrad

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przy okazji niedawnej wizyty w Belgradzie, mieliśmy okazję odwiedzić kolejne stadiony znajdujące się w stolicy Serbii, na których swoje mecze rozgrywają zespoły tamtejszej ekstraklasy. Obiekt FK Voždovac jest z pewnością jedyny w swoim rodzaju, bowiem mieści się... na dachu centrum handlowego. Miejsc w ostatnim rzędzie nie polecamy osobom mającym lęk wysokości.

Zdjęcia stadionu Vozdovaca - 22 zdjęcia Bodziacha

Zdjęcia stadionu OFK - 29 zdjęć Bodziacha

Na stadion wchodzimy przez parking centrum handlowego, a następnie długimi schodami na sam szczyt galerii handlowej, gdzie znajdują się drzwi prowadzące na jedną z trybun. Stadion posiada cztery trybuny o łącznej pojemności 5200 miejsc siedzących, w tym sektor gości za jedną z bramek.Pierwszy rząd trybun znajduje się około dwa metry nad murawą, a przy dachu zamontowane są piłko-chwyty, by futbolówki po niecelnych strzałach nie wypadały na sąsiednie ulice. Obiekt będący na pewno swego rodzaju ciekawostką architektoniczną, ale my jednak zdecydowanie wolimy stare, wysłużone stadiony.

Takie, jak choćby ten, na którym gra OFK Belgrad. Omladinski stadion, wybudowany w 1957 roku, ma oficjalnie pojemność 20 tysięcy miejsc i obecnie przechodzi częściowy remont (zaczęto od łuków). Na terenie klubu znajdują się również dwa boiska treningowe, na których akurat rozgrywano jakiś mecz drużyn młodzieżowych. Jeden z pracowników klubu, widząc jak cykam zdjęcia przez ogrodzenie, sam zaproponował, że wpuści mnie na murawę. Trybuny od boiska dzieli bieżnia i są one dotknięte są zębem czasu. Tylko część z nich posiada plastikowe krzesełka, a w niektórych miejscach są widoczne spore braki. Jedna z trybun jest w całości kryta, druga tylko częściowo - tam właśnie znajdują się miejsca przeznaczone dla prasy. Na terenie klubu jest bar, restauracja, a także klub judo. Na trybunach nie brakuje akcentów kibicowskich - są graffiti ekipy Blue Union 94, która w ostatnich miesiącach walczy o przetrwanie klubu, a także ze "zdrajcami" - działaczami klubu, którzy w przeszłości pracowali dla Zvezdy.

Ta' Qali National Stadium (Malta)
FC Santa Claus Rovaniemi
Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.