Trybuna główna stadionu Velezu Mostar - fot. Bodziach
REKLAMA

Stadiony: Velez Mostar

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Vrapčići Stadium to obiekt bośniackiego Velezu Mostar, gdzie przeniósł się z obecnego obiektu... Zrinjskiego Mostar (Bijeli Brijeg Stadium). Mogący pomieścić około 7 tysięcy kibiców stadion położony jest po drugiej stronie rzeki Neretwy, kilka kilometrów za granicą miasta w kierunku Sarajewa. To właśnie dlatego fani Zrinjskiego naśmiewają się z lokalnego rywala - ekipy "Red Army", że nie pochodzi z Mostaru.

Zdjęcia stadionu Velezu Mostar - 25 zdjęć Bodziacha

Obiekt leży zupełnie na uboczu i w niczym nie przypomina stadionu, który mieliśmy okazję obejrzeć przed kilkoma tygodniami. Zlokalizowany jest 7 kilometrów od słynnego mostu w Mostarze, ale dojechać tam komunikacją miejską nie jest zbyt łatwo, a i drogowskazów dla kierowców jest jak na lekarstwo. Mimo wszystko, udało się nam dotrzeć na miejsce, a tam pracownicy klubu widząc pojazdy z Polski, od razu zaprosili nas na murawę.Stadion posiada cztery trybuny - jedną główną, na której mieści się ponad połowa widzów. Młyn "Red Army" zajmuje betonową trybunę za jedną z bramek, zaś niewielka trybuna betonowa naprzeciwko trybuny głównej przeznaczona jest dla przyjezdnych (może pomieścić ok. 250 osób). Wejście na nią prowadzi przez pola i okoliczne rudery. Trzeba przyznać, że położenie stadionu jest niezwykle malownicze - w tle trybuny zajmowanej przez młyn Velezu znajdują się wysokie góry. Nad szatniami, które znajdują się w niewielkim budynku za drugą bramką, jest klubowa restauracja. W minionym sezonie Velez spadł z bośniackiej ekstraklasy, a przed kilkoma dniami rozpoczął rozgrywki sezonu 2016/17 na jej zapleczu.

Imotski, Trogir i Kamen
OFK i Vozdovac Belgrad
Ta' Qali National Stadium (Malta)
FC Santa Claus Rovaniemi
Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.