BMO Field w Toronto - fot. Krzysztof Wolski
REKLAMA

Stadiony: BMO Field

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jeden z fanów Legii przed dwoma laty miał okazję na żywo zobaczyć stadion BMO Field, znajdujący się w Toronto. Zbudowany w 2007 roku wielofunkcyjny obiekt służy głównie do rozgrywania meczów piłkarskich. Na co dzień występuje na nim piłkarska drużyna Toronto FC, grająca w rozgrywkach Major League Soccer, a także zespół futbolu kanadyjskiego, Toronto Argonauts.

Pojemność stadionu jest bardzo zbliżona do obiektu Legii i wynosi 30 991 miejsc siedzących. Budowa obiektu kosztowała 72 miliony dolarów kanadyjskich. Stadion należy do miasta, a jego obecna nazwa "BMO" jest czysto komercyjna - prawa do niej wykupił bowiem Bank of Montreal.Oprócz meczów piłki nożnej oraz futbolu kanadyjskiego rozgrywane są tam również mecze rugby, ze spotkaniami reprezentacji Kanady włącznie. W latach 2014-16 obiekt został zmodernizowany, m.in. dobudowana została druga kondygnacja trybuny wschodniej oraz dach ponad nią. Wtedy także przedłużono boisko, aby spełniało wymogi meczów CFL (134x59 metrów). Od roku 2016 na BMO Field przenieśli się wspomniani futboliści Toronto Argonauts. W roku ubiegłym na stadionie wymieniona została murawa na hybrydową.Do tej pory na obiekcie BMO Field odbył się tylko jeden koncert - we wrześniu 2007 roku grała na nim grupa Genesis. Na meczach Toronto FC w rozgrywkach MLS stadion wypełnia się w znacznym stopniu. 6 lat temu średnia frekwencja wynosiła 17-18 tysięcy widzów, a obecnie wynosi ok. 25 tysięcy fanów. Rekord frekwencji na meczu piłkarskim zanotowano w roku 2016 i wyniósł on 36 045 widzów na spotkaniu. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się mecze futbolu kanadyjskiego. Na spotkania Toronto Argonauts w CFL przychodziło w roku ubiegłym średnio 12 789 widzów. Najwyższa frekwencja w kilkunastoletniej historii obiektu miała miejsce 1 stycznia 2017 roku, kiedy odbył się na nim mecz NHL Centennial Classic, rozegrany w obecności 40 148 kibiców.

fot. Krzysztof Wolski

Panathinaikos i Apollon Smyrnis
Estadio do Dragao
Velez Mostar
Imotski, Trogir i Kamen
OFK i Vozdovac Belgrad
Ta' Qali National Stadium (Malta)
FC Santa Claus Rovaniemi
Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.